O mnie

Jestem mediatorką, bo chcę budować wokół siebie świat oparty na dialogu.

Kiedy podczas terapii par dwie osoby zaczynają uważniej rozmawiać, czują ulgę, bo dostrzegą wrażliwą osobę obok siebie, widzę w tym sens mojej pracy.

O sobie

Ułatwiam ludziom porozumiewanie się i poprzez relację wspieram budowanie relacji.

Piszę o relacjach, samorozwoju i mediacji dla Wysokich Obcasów oraz na swoim blogu.

Jestem dumna z tego, że potrafię być w domu mamą i macochą. Mój partner i ja w kwestiach wychowania naszej trójki dzieci inspirujemy się pracą Jespera Juula.

Rodzina patchworkowa współtworzona z mężem, nastolatkami i małym dzieckiem to wrzący tygiel wspólnych decyzji codziennie podejmowanych w warunkach survivalowych.

Wykształcenie

 • Ukończyłam ASP w Warszawie.
 • Podyplomowe studia Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga w Collegium Civitas
 • Intensywny Kurs Mediacji w Akademii NVC
 • W Ośrodku Mediacji MIR Synergia ukończyłam Kurs Mediacji Rodzinnych oraz szkolenie z konstruowania ugód mediacyjnych oraz zatwierdzania ich i nadawania im klauzuli wykonalności przez Sąd.
 • Szkolenie online Systemic Consensing z Adelheid Schmidt maj 2020
 • Szkolenie w Warszawie i praktyka facylitowania procesów Systemic Consensing z Adelheid Schmidt październik 2020
 • Studium Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) w Integri w 2021.
 • Czego nauczyłam się o psychoterapii? Prof. Irena Namysłowska o swoich sukcesach i błędach 2021
 • „Wybaczanie i Pojednanie – proces NVC wg Marshalla B. Rosenberga” przeprowadzone przez Magdalenę Sendor i Emilię Kulpę.
 • „Strata i żałoba – jak wspierać osoby po śmierci bliskich?” w fundacji Nagle Sami.
 • Kurs intensywny TSR II stopnia w CTSR 2022.
 • Szkolenie Techniki terapeutyczne TSR w konstruowaniu wizji preferowanej przyszłości klienta 2022
 • Terapia rodzinna w nurcie PSR – pierwsze szkolenie z cyklu Studium Terapii Rodzin w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach – cykl szkoleń 2023
 • Jestem w trakcie studiów podyplomowych „Psychologia Kliniczna” w WSKZ we Wrocławiu…
 • …oraz studiów magisterskich uzupełniających „Psychologia Społeczna” na Socjologii w Collegium Civitas w Warszawie.W założeniu przynajmniej raz w roku biorę udział w szkoleniu podnoszącym moje kwalifikacje i umiejętności. W rzeczywistości o wiele częściej, ponieważ jestem zafascynowana możliwościami, jakie daje integracja NVC z postmodernistycznymi nurtami w psychoterapii (np. TSR, t. narracyjna, IFS, IFIO) i im bardziej je poznaję, tym większa jest moja wobec nich ciekawość.

Moje narzędzia pracy podczas sesji to:
Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach (TSR)
Uzgodnienia Systemowe (Systemic Consensing, SC)
Komunikacja bez Przemocy (PbP, NVC)

Jestem terapeutką par TSR w trakcie certyfikacji
i członkinią Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR).

Współpracuję z Fundacją Non Licet szkoląc wolontariuszy antyprzemocowych z zakresuNVC, komunikacji,współpracy w grupie,podejmowania decyzji w grupie,postępowania w trudnych sytuacjach oraz rozwoju osobistego.

Zapraszam do lektury wywiadu ze mną w Wysokich Obcasach, można też odnaleźć tam artykuły napisane przeze mnie o relacjach w związkach i rodzicielstwie. Jestem autorką polskiego tłumaczenia nazwy „Attachment Parenting” na polski jako „Rodzicielstwo Bliskości”. W czasie, kiedy urodziłam dziecko metoda ta nie była jeszcze w Polsce znana, podobnie jak noszenie dzieci w chustach. Zdobywałam zatem wiedzę o Rodzicielstwie Bliskości, i pisałam lub tłumaczyłam artykuły, które zamieszczałam na swojej ówczesnej stronie dla rodziców „Tuliluli”. Skoro już mowa o przeszłości, od 15 roku życia praktykowałam hatha-jogę i zajmowałam się sztuką (ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych) oraz tańcem współczesnym, co zaskutkowało zainteresowaniem świadomością ciała i wieloma technikami łączącymi ciało i umysł (body-mind centering, technika Aleksandra, improwizacja, improwizacja w kontakcie i wiele innych).

Audycja w RDC z moim udziałem, rozmowa o wspieraniu rodzin patchworkowych poprzez mediacje NVC: kliknij tu, aby przejść na stronę RDC i posłuchać.

Superwizja

Poddaję się regularnej superwizji NVC oraz TSR.

Uprawnienia do wykonywania zawodu

Znajduję się na liście stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Warszawie.

Posiadam certyfikat mediatorki NVC wydany przez The Center for Nonviolent Comminucation.

Dla dociekliwych: kliknij, to jest link do mojego profilu w portalu znanylekarz.pl, w którym zamieszczone są niektóre moje dyplomy.