O mnie

„Jestem mediatorką, bo chcę budować wokół siebie świat oparty na dialogu”

Kiedy podczas terapii par dwie osoby zaczynają uważniej rozmawiać, czują ulgę, bo dostrzegą wrażliwą osobę obok siebie, widzę w tym sens mojej pracy.

Jestem mediatorką wg Komunikacji bez Przemocy i terapeutką Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w procesie certyfikacji.
Ułatwiam ludziom porozumiewanie się i wpieram budowanie relacji.

Piszę o relacjach, samorozwoju i mediacji dla Wysokich Obcasów oraz na swoim blogu.

Jestem dumna z tego, że potrafię być w domu mamą i macochą. Mój partner i ja w kwestiach wychowania naszej trójki dzieci inspirujemy się pracą Jespera Juula.

Rodzina patchworkowa współtworzona z mężem, nastolatkami i małym dzieckiem to wrzący tygiel wspólnych decyzji codziennie podejmowanych w warunkach survivalowych.

Wykształcenie

 • Jestem certyfikowaną i doświadczoną nauczycielką relaksacji i jogi. Jogę rozumianą jako rozwój osobisty, etyczny sposób życia i ćwiczenie ciała praktykuję od 1993 roku, nauczałam relaksacji i jogi od roku 2000 do 2020, w ostatnich latach praktyki w Joga Studio Grzegorza Nieściera).
 • Podyplomowe studia Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga w Collegium Civitas w Warszawie, 2018
 • Intensywny Kurs Mediacji w Akademii NVC, 2018
 • W Ośrodku Mediacji MIR Synergia ukończyłam Kurs Mediacji Rodzinnych oraz szkolenie z konstruowania ugód mediacyjnych oraz zatwierdzania ich i nadawania im klauzuli wykonalności przez Sąd.
 • Szkolenie online Systemic Consensing, czyli Uzgodnienia Systemowe z Adelheid Schmidt maj 2020
 • Szkolenie w Warszawie i praktyka Uzgodnień (facylitowania procesów grupowych) Systemic Consensing z Adelheid Schmidt październik 2020
 • Studium Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) w Integri w 2021.
 • Czego nauczyłam się o psychoterapii? Prof. Irena Namysłowska o swoich sukcesach i błędach 2021
 • „Wybaczanie i Pojednanie – proces NVC wg Marshalla B. Rosenberga” przeprowadzone przez Magdalenę Sendor i Emilię Kulpę.
 • „Strata i żałoba – jak wspierać osoby po śmierci bliskich?” w fundacji Nagle Sami
 • Kurs intensywny TSR II stopnia w CTSR 2022.
 • Szkolenie Techniki terapeutyczne TSR w konstruowaniu wizji preferowanej przyszłości klienta 2022
 • Terapia rodzinna w nurcie PSR – szkolenie z cyklu Studium Terapii Rodzin w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach
 • Studia podyplomowe „Psychologia Kliniczna” w WSKZ we Wrocławiu, obrona dyplomu: czerwiec 2023
 • Szkolenie Poznawczo systemowa Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach –  model z Brugii (CTSR) Izabela Warchoł, czerwiec 2023
 • Praca terapeutyczna z parą w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, Jolanta Bylica, styczeń 2024
 • Jak prowadzić terapię par i związków nienormatywnych (jednopłciowych, poliamorycznych, osób niebinarnych i transpłciowych)? Grzegorz Iniewicz, luty 2024
 • TSR w obliczu lęku, Ewa Majchrowska, luty 2024
 • Jak prowadzić terapię par i związków nienormatywnych (jednopłciowych, poliamorycznych, osób niebinarnych i transpłciowych), osoby LGBTQiA+ i pary GRSD; dialoteka.pl; prof. Grzegorz Iniewicz, marzec 2024
  [co to jest GRSD? GSRD z ang. Gender, Sex and Relationship Diversities, czyli „różnorodność płciowa, seksualna oraz form związków międzyludzkich”. GSRD to termin, który mieści w sobie LGBTQiA+ i więcej]
 • Zastosowanie TSR z klientem z objawami depresyjnymi część I i część II, Agnieszka Turska-Majewska, kwiecień 2024W założeniu przynajmniej raz w roku biorę udział w szkoleniu podnoszącym moje kwalifikacje i umiejętności. W rzeczywistości o wiele częściej, ponieważ jestem zafascynowana możliwościami, jakie daje integracja NVC z postmodernistycznymi nurtami w psychoterapii (np. TSR, t. narracyjna, IFS, IFIO) i im bardziej je poznaję, widzę, jak służą moim klientom, tym większa jest moja wobec nich ciekawość.

Kliknij w link, żeby przejść do mojej wizytówki na znanymlekarzu.


Moje narzędzia pracy podczas sesji to:
Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach (TSR)
Uzgodnienia Systemowe (Systemic Consensing, SC)
Komunikacja bez Przemocy (PbP, NVC)

Jestem terapeutką par TSR w trakcie certyfikacji
i członkinią Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR).

Współpracuję z Fundacją Non Licet szkoląc wolontariuszy anty-przemocowych z zakresu NVC, komunikacji,współpracy w grupie,podejmowania decyzji w grupie,postępowania w trudnych sytuacjach oraz rozwoju osobistego.

Zapraszam do lektury wywiadu ze mną w Wysokich Obcasach, można też odnaleźć tam artykuły napisane przeze mnie o relacjach w związkach i rodzicielstwie.

Jestem autorką polskiego tłumaczenia nazwy „Attachment Parenting” na polski jako „Rodzicielstwo Bliskości”. W czasie, kiedy urodziłam dziecko, metoda ta nie była jeszcze w Polsce znana, podobnie jak noszenie dzieci w chustach. Mój ówczesny mąż zaskoczył mnie zamiarem bicia naszego dziecka. W poszukiwaniu kontrargumentów zdobywałam intensywnie wiedzę o Rodzicielstwie Bliskości. W efekcie stałam się jedną z pionierek RB i chustonoszenia w Polsce, a także pisałam i tłumaczyłam artykuły o tej tematyce, które zamieszczałam na swojej ówczesnej stronie dla młodych małżeństw i rodziców „Tuliluli”.

Cofnę się w czasie jeszcze bardziej: od 1993 roku praktykowałam hatha-jogę i zajmowałam się sztuką (ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych) oraz tańcem współczesnym, co zaskutkowało zainteresowaniem świadomością ciała i wieloma technikami łączącymi ciało i umysł (body-mind centering, technika Aleksandra, grupowa improwizacja tańca współczesnego i wiele innych metod pracy z ciałem, które w istocie są także metodami pracy z umysłem, często również z relacjami, jak np. improwizacja tańca współczesnego w kontakcie). Przez wiele lat pracowałam jako nauczycielka relaksacji i jogi.

Audycja w RDC z moim udziałem, rozmowa o wspieraniu rodzin patchworkowych poprzez mediacje NVC: kliknij tu, aby przejść na stronę RDC i posłuchać.

Superwizja

Poddaję się regularnej superwizji NVC oraz TSR.
Moje superwizorki i superwizorzy: Joanna Berendt, Magdalena Szutarska, Adrian Kondraciuk.

Uprawnienia do wykonywania zawodu

Znajduję się na liście „mediatorów stałych” Sądu Okręgowego w Warszawie: jestem wpisana pod pozycją nr 767 na ogólnodostępnej liście stałych mediatorów Sądu Okręgowego zamieszczonej na stronie internetowej https://bip.warszawa.so.gov.pl/artykuly/1445/strefa-szukajacych-mediatora w zakładce Listy Mediatorów.

Posiadam certyfikat mediatorki NVC wydany przez The Center for Nonviolent Comminucation.

Jestem terapeutką TSR w procesie certyfikacji i członkinią PSTTSR.

Dla dociekliwych: kliknij, to jest link do mojego profilu w portalu znanylekarz.pl, w którym zamieszczone są niektóre moje dyplomy.