Jak wygląda terapia małżeńska? Co mówić na terapii małżeńskiej?

Strona główna » Baza wiedzy » Jak wygląda terapia małżeńska? Co mówić na terapii małżeńskiej?

Terapia małżeńska w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniach to rozmowa z życzliwą terapeutką, która częściej zadaje pytania niż wypowiada zdania twierdzące. Może robić skrótowe notatki lub zadać ćwiczenia domowe.

Rozmowa trwa 50 minut, a jej temat jest wypadkową tego, o co pyta terapeutka i tego, z czym przyszli klienci.

Prowadzę terapię małżeńską w nurcie TSR. Co to znaczy TSR? Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach. Jestem skoncentrowana na wspieraniu par w poszukiwaniu konkretnych, skutecznych rozwiązań dla ich problemów, z naciskiem na pozytywne aspekty związku. Warto podkreślić, że konkretny przebieg terapii może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb pary i specyfiki ich sytuacji.

Co mówić na terapii małżeńskiej? Co mówić podczas terapii par, rodziny patchworkowej, polikuły, terapii rodzinnej? Na czym się skoncentrować podczas mediacji NVC?

Podczas terapii małżeńskiej lub innego spotkania, które ma na celu porozumienie między osobami warto skupić się na konstruktywnym wyrażaniu uczuć i potrzeb, unikając osądzania  partnerki lub partnera. 

Koncentruj się na konkretnych sytuacjach, dzieląc się swoimi emocjami, oraz aktywnie uczestnicz w procesie budowania zdrowej komunikacji i wspólnych celów dla poprawy jakości waszego związku. Wspólnie pracujcie nad zrozumieniem siebie nawzajem, co może sprzyjać harmonii i pełniejszemu zrozumieniu w ramach waszej relacji.

ZOBACZ TAKŻE: